Argentinian Primera B Table


Team
PlWDLPts
1Argentinos Jrs372011650:2171
2Guillermo Brown381812848:2666
3Chacarita Juniors371881146:3662
4Instituto3716101153:4258
5Ferro381219747:3555
6Nueva Chicago3815101347:3855
7Brown Adrogue3715101248:4455
8Ind. Rivadavia371217839:4153
9Almagro371216928:2752
10San Martin T3713121252:4851
11Flandria3612141035:3250
12Los Andes3712141136:3950
13All Boys3813101538:4349
14Central Cordoba3711151143:3948
15Sportivo Estudiantes371391535:4948
16Gimnasia Jujuy3811131430:3846
17Santamarina3610141236:4044
18CDJU Gualeguaychu3710121542:5942
19Douglas Haig379141432:4341
20Villa Dalmine3710101740:4540
21Boca Unidos378131634:4737
22Crucero del Norte378111833:3935
23Atletico Parana377102026:4731

Next matches

24.06.17 CA Nueva Chicago - Los Andes de Lomas de Zamora
24.06.17 Brown de Adrogué - Guillermo Brown
22.06.17 Santamarina de Tandil - Instituto Córdoba
22.06.17 Deportivo Flandria - Argentinos Juniors

Last results

21.06.17 Independiente Rivadavia - Chacarita Juniors 3:1
21.06.17 CA All Boys - Villa Dálmine 0:1
21.06.17 Ferro Carril Oeste - CA Douglas Haig 1:1
21.06.17 Club Almagro - Club Sportivo Estudiantes San Luis 2:1
21.06.17 Boca Unidos - San Martín de Tucumán 1:1
21.06.17 Juventud Unida Gualeguaychu - CA Nueva Chicago 1:0
20.06.17 Central Córdoba de Rosario - Crucero del Norte 3:0
20.06.17 Los Andes de Lomas de Zamora - Gimnasia Jujuy 3:2
20.06.17 Guillermo Brown - Club Atlético Paraná 2:2
18.06.17 Club Sportivo Estudiantes San Luis - Ferro Carril Oeste 1:0

Santamarina de Tandil vs Instituto Córdoba, Jun 22, 2017

Deportivo Flandria vs Argentinos Juniors, Jun 22, 2017

All Boys vs Villa Dálmine, Jun 21, 2017

Juventud Unida Gualeguaychu vs Nueva Chicago, Jun 21, 2017

Ferro Carril Oeste vs Douglas Haig, Jun 21, 2017

Independiente Rivadavia vs Chacarita Juniors, Jun 21, 2017

Club Almagro vs Sportivo Estudiantes San Luis, Jun 21, 2017

Boca Unidos vs San Martín de Tucumán, Jun 21, 2017

Central Córdoba de Rosario vs Crucero del Norte, Jun 20, 2017

Los Andes vs Gimnasia Jujuy, Jun 20, 2017

Guillermo Brown vs Atlético Paraná, Jun 20, 2017

Sportivo Estudiantes San Luis vs Ferro Carril Oeste, Jun 18, 2017

Crucero del Norte vs Club Almagro, Jun 17, 2017

Argentinos Juniors vs Santamarina de Tandil, Jun 17, 2017

Douglas Haig vs All Boys, Jun 17, 2017

Nueva Chicago vs Deportivo Flandria, Jun 17, 2017

Chacarita Juniors vs Boca Unidos, Jun 16, 2017

Instituto Córdoba vs Independiente Rivadavia, Jun 16, 2017

San Martín de Tucumán vs Central Córdoba de Rosario, Jun 16, 2017

Gimnasia Jujuy vs Juventud Unida Gualeguaychu, Jun 16, 2017

Villa Dálmine vs Guillermo Brown, Jun 16, 2017

Atlético Paraná vs Brown de Adrogué, Jun 15, 2017

All Boys vs Sportivo Estudiantes San Luis, Jun 12, 2017

Ferro Carril Oeste vs Crucero del Norte, Jun 12, 2017

Club Almagro vs San Martín de Tucumán, Jun 11, 2017

Brown de Adrogué vs Villa Dálmine, Jun 11, 2017

Independiente Rivadavia vs Argentinos Juniors, Jun 11, 2017

Boca Unidos vs Instituto Córdoba, Jun 11, 2017

Deportivo Flandria vs Gimnasia Jujuy, Jun 11, 2017

Guillermo Brown vs Douglas Haig, Jun 11, 2017