Draw

2024

1/128-finals
1Tukums 2000Bye
16ByeValmiera
17RFSBye
32ByeBFC Daugavpils
33JelgavaBye
48ByeFK Liepaja
49DSVK TraktorsBye
50ByePlavinas
51TalsiBye
52ByeKekava-Auda
53Alberts JDFSBye
55ByeBauskas
56AlbertsBye
57RezekneBye
59Jules VerneBye
60ByeFK Cesis
61AFA OlaineBye
63AlianceBye
64ByeFK Limbazi
65Leevon PPKBye
67Upesciema WarriorsBye
68BebriJFC Viola3 : 2
69SkansteBye
71Salaspils FKBye
72ByeLivani
80ByeGrobina
81LielupeBye
82ByeValka
83Sports United/CesisBye
84ByeRigas Futbola Skola
85Super NovaBye
88ByeJFK Ventspils
96ByeRiga FC
97SiguldaBye
98ByeLSPA
99Riga UnitedBye
100ByeKadaga/Ostas
101Dinamo RigaBye
102ByeIecava
103UnionBeitar/Riga Mariners0 : 2
104ByeRSU
112ByeMetta
113Ogre UnitedBye
116ByeMarupe
117Madona/BJSSBye
118ByeKuldigas/Goldingen
120ByeFK Smiltene
128ByeAuda

1/64-finals
1Tukums 2000Bye
8ByeValmiera
9RFSBye
16ByeBFC Daugavpils
17JelgavaBye
24ByeFK Liepaja
25DSVK TraktorsPlavinas1 : 2
26TalsiKekava-Auda3 : 4
27Alberts JDFSBye
28BauskasAlberts4 : 0
29RezekneBye
30Jules VerneFK Cesis2 : 3
31AFA OlaineBye
32AlianceFK Limbazi20 : 0
33Leevon PPKBye
34Upesciema WarriorsBebri3 : 1
35SkansteBye
36Salaspils FKLivani7 : 2
40ByeGrobina
41LielupeValka5 : 1
42Sports United/CesisRigas Futbola Skola0 : 12
43Super NovaBye
44ByeJFK Ventspils
48ByeRiga FC
49SiguldaLSPA0 : 5
50Riga UnitedKadaga/Ostas3 : 2
51Dinamo RigaIecava1 : 3
52Beitar/Riga MarinersRSU4 : 1
56ByeMetta
57Ogre UnitedBye
58ByeMarupe
59Madona/BJSSKuldigas/Goldingen4 : 2
60ByeFK Smiltene
64ByeAuda

1/32-finals
1Tukums 2000Bye
4ByeValmiera
5RFSBye
8ByeBFC Daugavpils
9JelgavaBye
12ByeFK Liepaja
13PlavinasKekava-Auda0 : 5
14Alberts JDFSBauskas5 : 0
15RezekneFK Cesis5 : 0
16AFA OlaineAliance3 : 0
17Leevon PPKUpesciema Warriors4 : 0
18SkansteSalaspils FK6 : 1
20ByeGrobina
21LielupeRigas Futbola Skola1 : 2
22Super NovaJFK Ventspils1 : 2
24ByeRiga FC
25LSPARiga United2 : 0
26IecavaBeitar/Riga Mariners1 : 3
28ByeMetta
29Ogre UnitedMarupe2 : 7
30Madona/BJSSFK Smiltene0 : 6
32ByeAuda

1/16-finals
1Tukums 2000Bye
2ByeValmiera
3RFSBye
4ByeBFC Daugavpils
5JelgavaBye
6ByeFK Liepaja
7Kekava-AudaAlberts JDFS3 : 4
8RezekneAFA Olaine1 : 5
9Leevon PPKSkanste2 : 1
10ByeGrobina
11Rigas Futbola SkolaJFK Ventspils1 : 2
12ByeRiga FC
13LSPABeitar/Riga Mariners0 : 5
14ByeMetta
15MarupeFK Smiltene3 : 1
16ByeAuda

1/8-finals
1Tukums 2000Valmiera2 : 3
2RFSBFC Daugavpils2 : 1
3JelgavaFK Liepaja2 : 4
4Alberts JDFSAFA Olaine1 : 2
5Leevon PPKGrobina2 : 1
6JFK VentspilsRiga FC0 : 3
7Beitar/Riga MarinersMetta0 : 4
8MarupeAuda1 : 4

Quarter-finals
1ValmieraRFS
2FK LiepajaAFA Olaine
3Leevon PPKRiga FC
4MettaAuda

All Latvian Cup Events by Years

2024 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014
Social Media
  • We are in Telegram
play responsible
gams top