Draw

2023/24

1/256-finals
1TisovecBye
2ByeIskra Hnusta
3PribisOlympia Bobrov2 : 1
4ByeLipany
5ChlebniceBye
6ByeRadostka
8ByeD. Kubin
9TJ Slovan SkaliteK. Nove Mesto0 : 6
10Horny HricovCadca4 : 0
11PredmierBye
12ByeSK Javornik Makov
13LikavkaBye
14ByeBesenova
15Sokol LiesekTvrdosin0 : 1
16ByeLubovna
17HarichovceBye
18ByePoprad
20ByeFK Humenne
21OlcnavaBye
22ByeRudnany
23FK KamenicaSokol Brezovicka2 : 5
24ByeStropkov
25KosecaBye
26ByePiestany
27DubovceIskra Holic1 : 0
28ByeAFC Nove Mesto
29JablonicaBye
30ByeBlava Jaslovske Bohunice
32ByeMyjava
33RybkyBye
34ByeBoleraz
36ByePuchov
37OSK PodolieBye
38ByeHorna Krupa
39KopcanyOFK Mokry Haj2 : 1
40ByeBelusa
41ZbehyBye
42ByePata
43SiladiceSK Velke Zaluzie5 : 0
44ByeDubnica
45KomjaticeBye
46ByeTrstice
48ByeSkalica
49BystrickaBye
50ByeRosina
51Stara BystricaBye
52ByeTJ Visnove
53Attack VrutkyBye
54ByeSalkova
55Fatran VarinSK Bela1 : 2
56ByeMSK Martin
57LovcaBanska Stiavnica0 : 2
58Vinohrad CebovceSlovenske Darmoty1 : 2
59Hlinik nad HronomLadomerska Vieska0 : 1
60ByeFilakovo
61DudinceBye
62ByeTomasovce
64ByeKomarno
65ZaluziceNacina Ves1 : 2
66KuzmiceVojcice2 : 5
67GaboltovDruzstevnik Circ6 : 4
68ByeBardejov
69GelnicaBye
70ByeKechnec
72ByeSpisska Nova Ves
73KvasovBye
74ByeSlovan Brvniste
75Lysa pod MakytouPriehrada Udica3 : 0
76Povazan PruskeDomaniza2 : 3
77MFK Stara TuraHorna Streda3 : 1
78Opatova nad VahomMelcice7 : 0
79NemsovaStankovce0 : 4
80ByeJednota Banova
81MokranceBidovce1 : 3
82Povazska SokolKysak4 : 1
83Secovska PoliankaJasenov2 : 4
84ByeSnina
85Kras. PodhradieBye
86ByeMedzev
88ByePresov
89SvodinBye
90ByeSturovo
91TJ Horne SalibyTopolniky3 : 1
92ByeVelke Ludince
93Kostolne KracanyBye
94ByeGabcikovo
96ByeDun. Streda
97Chminianska Nova VesBye
98ByeSabinov
99OSK FinticeBye
100ByeSpisske Podhradie
101Dulova VesBye
102ByeGeca 73
104ByeL. Mikulas
105NiznaBye
106ByeSokol Zubrohlava
107Spartak VysokaKrasno1 : 2
108ByeNamestovo
109Magura VavreckaBye
110ByeDynamo Diviaky
112ByeRuzomberok
113FK JesenskeBye
114ByeSlovenska Lupca
115NeninceVelky Krtis2 : 4
116ByeMSK Lucenec
117VinicaBye
118ByeOlovary
120ByePohronie
121SK SelceBye
122ByeBadin
123MFK KrupinaKovacova1 : 2
124ByePodkonice
125Partizan OsrblieBye
126ByeDetva
128ByeBanska Bystrica
129Nova DedinkaBye
130ByeVrakuna Bratislava
131I. BratislavaBye
132ByeGalanta
133CastaModra2 : 0
134IgramLimbach2 : 1
136ByePetrzalka
137SenkviceTomasov2 : 3
138Zahorska BystricaRovinka0 : 10
139MalinovoD. Luzna0 : 8
140ByeSered
141StupavaJarovce0 : 1
142Svaty JurNSK 1922 Bratislava2 : 1
144ByeSlovan Bratislava
145BacuchBye
146ByeRevuca
147PriechodBye
148ByeMedzibrod
149BuzitkaRadzovce0 : 3
150LovinobanaJednota Malinec1 : 3
151Druzstevnik LatkyPoltar2 : 1
152ByeRimavska Sobota
153Or. JasenicaBye
154ByeTatran Turzovka
155L.Mikulas - PaludzkaSvosov1 : 3
156ByeOravske Vesele
157StrecnoBye
158ByeLiptovska Tepla
160ByeZilina
161BanovBye
162ByeBesenov
163Velky CetinNitra-Chrenova5 : 3
164ByeSala
165SK BabBye
166ByeSoporna
168ByeMalzenice
169SolcanyBye
170ByeTovarniky
171NovakyKanianka1 : 2
172ByeZvolen
173OFK LudaniceBye
174ByeTopolcany
176ByeZ. Moravce-Vrable
177Lok. KosiceBye
178ByeFK Cana
179PoprocMaraton Sena2 : 3
180ByeSlavia TU Kosice
181Ferenc BorsaBye
182ByeMladost Kalsa
184ByeTrebisov
185Dolna StrehovaBye
186ByeTJD Pribelce
187BreznoBye
188ByeHA Banska Bystrica
189Tatran Cierny BalogBye
190ByePartizan Cierny Balog
192ByePodbrezova
193Devinska N. VesBye
194ByeDomino
195Vysoka pri MoraveLozorno0 : 4
196ByeMalacky
197SK ZavodBye
198ByeRohoznik
199Slovan VistukBye
200ByePezinok
201Banik BrodskeBye
202ByeSpartak Sastin-Straze
203Borsky MikulasSlovan Sastin-Straze1 : 2
204ByeCastkovce
205HlbokeBye
206ByeVrbove
208ByeTrencin
209KmetovoBye
210ByeNitra
211TvrdosovceBye
212ByeFKM Nove Zamky
213TJ SalkaBye
214ByeZeliezovce
215SemerovoVelke Lovce2 : 1
216ByeKalinovo
217Mala IdaBye
218ByePavlovce n. Uhom
219OdorinHrabusice4 : 0
220ByeVranov
221PerinBye
222ByeRoznava
224ByeMichalovce
225Velky BielBye
226ByeBernolakovo
227KralovaKalinkovo5 : 4
228ByeRaca
229LabBye
230ByeRusovce
232ByeSamorin
233Spissky StiavnikVelka Lomnica6 : 3
234VikartovceSpissky Stvrtok4 : 1
235SirokeJamnik2 : 3
236Bye1.FK Svidnik
237Spisska BelaBye
238ByeKezmarok
240ByeKosice
241JacovceBye
242ByeBanik Prievidza
243UhrovecZemianske Kostolany1 : 0
244ByeChocholna-Velcice
245TJD BlatnicaBye
246ByeBitarova
248ByePovazska Bystrica
249NevidzanyBye
250ByeStary Tekov
251KrskanyCernik4 : 0
252ByeLehota p. V.
253SK SuranyBye
254ByeBranc
256ByeTrnava

1/128-finals
1TisovecIskra Hnusta0 : 3
2PribisLipany2 : 7
3ChlebniceRadostka2 : 4
4ByeD. Kubin
5K. Nove MestoHorny Hricov3 : 0
6PredmierSK Javornik Makov0 : 1
7LikavkaBesenova0 : 1
8TvrdosinLubovna1 : 5
9HarichovcePoprad0 : 1
10ByeFK Humenne
11OlcnavaRudnany0 : 1
12Sokol BrezovickaStropkov0 : 6
13KosecaPiestany1 : 3
14DubovceAFC Nove Mesto3 : 0
15JablonicaBlava Jaslovske Bohunice2 : 1
16ByeMyjava
17RybkyBoleraz0 : 7
18ByePuchov
19OSK PodolieHorna Krupa1 : 3
20KopcanyBelusa1 : 3
21ZbehyPata3 : 2
22SiladiceDubnica4 : 3
23KomjaticeTrstice0 : 8
24ByeSkalica
25BystrickaRosina0 : 4
26Stara BystricaTJ Visnove0 : 4
27Attack VrutkySalkova2 : 4
28SK BelaMSK Martin0 : 6
29Banska StiavnicaSlovenske Darmoty3 : 0
30Ladomerska VieskaFilakovo0 : 5
31DudinceTomasovce0 : 2
32ByeKomarno
33Nacina VesVojcice2 : 0
34GaboltovBardejov1 : 9
35GelnicaKechnec3 : 1
36ByeSpisska Nova Ves
37KvasovSlovan Brvniste2 : 4
38Lysa pod MakytouDomaniza1 : 4
39MFK Stara TuraOpatova nad Vahom2 : 0
40StankovceJednota Banova3 : 0
41BidovcePovazska Sokol1 : 2
42JasenovSnina0 : 2
43Kras. PodhradieMedzev0 : 5
44ByePresov
45SvodinSturovo0 : 2
46TJ Horne SalibyVelke Ludince1 : 0
47Kostolne KracanyGabcikovo0 : 2
48ByeDun. Streda
49Chminianska Nova VesSabinov3 : 4
50OSK FinticeSpisske Podhradie0 : 4
51Dulova VesGeca 730 : 1
52ByeL. Mikulas
53NiznaSokol Zubrohlava0 : 4
54KrasnoNamestovo1 : 2
55Magura VavreckaDynamo Diviaky0 : 2
56ByeRuzomberok
57FK JesenskeSlovenska Lupca2 : 1
58Velky KrtisMSK Lucenec1 : 2
59VinicaOlovary3 : 0
60ByePohronie
61SK SelceBadin1 : 5
62KovacovaPodkonice0 : 6
63Partizan OsrblieDetva5 : 0
64ByeBanska Bystrica
65Nova DedinkaVrakuna Bratislava3 : 1
66I. BratislavaGalanta1 : 2
67CastaIgram3 : 2
68ByePetrzalka
69TomasovRovinka2 : 1
70D. LuznaSered0 : 9
71JarovceSvaty Jur0 : 3
72ByeSlovan Bratislava
73BacuchRevuca1 : 0
74PriechodMedzibrod0 : 1
75RadzovceJednota Malinec1 : 5
76Druzstevnik LatkyRimavska Sobota1 : 4
77Or. JasenicaTatran Turzovka4 : 1
78SvosovOravske Vesele0 : 3
79StrecnoLiptovska Tepla2 : 4
80ByeZilina
81BanovBesenov0 : 1
82Velky CetinSala1 : 4
83SK BabSoporna5 : 1
84ByeMalzenice
85SolcanyTovarniky0 : 2
86KaniankaZvolen3 : 2
87OFK LudaniceTopolcany1 : 0
88ByeZ. Moravce-Vrable
89Lok. KosiceFK Cana7 : 3
90Maraton SenaSlavia TU Kosice1 : 2
91Ferenc BorsaMladost Kalsa7 : 0
92ByeTrebisov
93Dolna StrehovaTJD Pribelce1 : 2
94BreznoHA Banska Bystrica0 : 4
95Tatran Cierny BalogPartizan Cierny Balog4 : 3
96ByePodbrezova
97Devinska N. VesDomino2 : 1
98LozornoMalacky0 : 2
99SK ZavodRohoznik0 : 3
100Slovan VistukPezinok2 : 1
101Banik BrodskeSpartak Sastin-Straze1 : 8
102Slovan Sastin-StrazeCastkovce0 : 5
103HlbokeVrbove2 : 3
104ByeTrencin
105Kmetovo (WO.)Nitra
106TvrdosovceFKM Nove Zamky0 : 1
107TJ SalkaZeliezovce2 : 1
108SemerovoKalinovo2 : 7
109Mala IdaPavlovce n. Uhom6 : 1
110OdorinVranov1 : 5
111PerinRoznava0 : 1
112ByeMichalovce
113Velky BielBernolakovo3 : 4
114KralovaRaca0 : 6
115LabRusovce0 : 6
116ByeSamorin
117Spissky StiavnikVikartovce7 : 1
118Jamnik1.FK Svidnik1 : 0
119Spisska BelaKezmarok0 : 1
120ByeKosice
121JacovceBanik Prievidza1 : 4
122UhrovecChocholna-Velcice4 : 3
123TJD BlatnicaBitarova1 : 2
124ByePovazska Bystrica
125NevidzanyStary Tekov2 : 3
126KrskanyLehota p. V.1 : 4
127SK SuranyBranc2 : 0
128ByeTrnava

1/64-finals
1Iskra HnustaLipany1 : 2
2RadostkaD. Kubin0 : 1
3K. Nove MestoSK Javornik Makov0 : 1
4BesenovaLubovna2 : 3
5PopradFK Humenne3 : 2
6RudnanyStropkov1 : 2
7PiestanyDubovce2 : 1
8JablonicaMyjava0 : 10
9BolerazPuchov3 : 1
10Horna KrupaBelusa0 : 1
11ZbehySiladice2 : 3
12TrsticeSkalica1 : 2
13RosinaTJ Visnove0 : 1
14SalkovaMSK Martin0 : 2
15Banska StiavnicaFilakovo1 : 0
16TomasovceKomarno1 : 5
17Nacina VesBardejov0 : 3
18GelnicaSpisska Nova Ves0 : 1
19Slovan BrvnisteDomaniza3 : 0
20MFK Stara TuraStankovce0 : 3
21Povazska SokolSnina1 : 8
22MedzevPresov1 : 3
23SturovoTJ Horne Saliby1 : 2
24GabcikovoDun. Streda1 : 5
25SabinovSpisske Podhradie0 : 2
26Geca 73L. Mikulas0 : 6
27Sokol ZubrohlavaNamestovo2 : 1
28Dynamo DiviakyRuzomberok0 : 4
29FK JesenskeMSK Lucenec0 : 3
30VinicaPohronie1 : 4
31BadinPodkonice0 : 2
32Partizan OsrblieBanska Bystrica2 : 4
33Nova DedinkaGalanta0 : 1
34CastaPetrzalka0 : 9
35TomasovSered1 : 3
36Svaty JurSlovan Bratislava0 : 7
37BacuchMedzibrod1 : 3
38Jednota MalinecRimavska Sobota1 : 6
39Or. JasenicaOravske Vesele0 : 5
40Liptovska TeplaZilina1 : 2
41BesenovSala2 : 1
42SK BabMalzenice0 : 1
43TovarnikyKanianka5 : 0
44OFK LudaniceZ. Moravce-Vrable0 : 11
45Lok. KosiceSlavia TU Kosice2 : 1
46Ferenc BorsaTrebisov0 : 6
47TJD PribelceHA Banska Bystrica1 : 5
48Tatran Cierny BalogPodbrezova0 : 12
49Devinska N. VesMalacky1 : 0
50RohoznikSlovan Vistuk2 : 1
51Spartak Sastin-StrazeCastkovce0 : 6
52VrboveTrencin0 : 3
53KmetovoFKM Nove Zamky1 : 4
54TJ SalkaKalinovo1 : 3
55Mala IdaVranov1 : 2
56RoznavaMichalovce0 : 1
57BernolakovoRaca1 : 7
58RusovceSamorin1 : 4
59Spissky StiavnikJamnik3 : 2
60KezmarokKosice0 : 3
61Banik PrievidzaUhrovec5 : 1
62BitarovaPovazska Bystrica0 : 4
63Stary TekovLehota p. V.2 : 3
64SK SuranyTrnava0 : 8

1/32-finals
1LipanyD. Kubin3 : 2
2SK Javornik MakovLubovna2 : 0
3PopradStropkov5 : 2
4PiestanyMyjava0 : 4
5BolerazBelusa0 : 1
6SiladiceSkalica0 : 4
7TJ VisnoveMSK Martin0 : 5
8Banska StiavnicaKomarno1 : 5
9BardejovSpisska Nova Ves1 : 4
10Slovan BrvnisteStankovce1 : 0
11SninaPresov1 : 0
12TJ Horne SalibyDun. Streda0 : 4
13Spisske PodhradieL. Mikulas2 : 4
14Sokol ZubrohlavaRuzomberok0 : 3
15MSK LucenecPohronie0 : 1
16PodkoniceBanska Bystrica0 : 3
17GalantaPetrzalka4 : 3
18SeredSlovan Bratislava1 : 3
19MedzibrodRimavska Sobota3 : 2
20Oravske VeseleZilina0 : 3
21BesenovMalzenice1 : 6
22TovarnikyZ. Moravce-Vrable0 : 3
23Lok. KosiceTrebisov1 : 2
24HA Banska BystricaPodbrezova1 : 4
25Devinska N. VesRohoznik2 : 0
26CastkovceTrencin1 : 2
27FKM Nove ZamkyKalinovo4 : 2
28VranovMichalovce1 : 2
29RacaSamorin0 : 3
30Spissky StiavnikKosice0 : 6
31Banik PrievidzaPovazska Bystrica1 : 6
32Lehota p. V.Trnava1 : 2

1/16-finals
1LipanySK Javornik Makov3 : 0
2PopradMyjava1 : 2
3BelusaSkalica1 : 2
4MSK MartinKomarno0 : 2
5Spisska Nova VesSlovan Brvniste1 : 0
6SninaDun. Streda1 : 6
7L. MikulasRuzomberok1 : 2
8PohronieBanska Bystrica1 : 0
9GalantaSlovan Bratislava0 : 3
10MedzibrodZilina0 : 8
11MalzeniceZ. Moravce-Vrable1 : 2
12TrebisovPodbrezova0 : 9
13Devinska N. VesTrencin2 : 1
14FKM Nove ZamkyMichalovce1 : 4
15SamorinKosice0 : 2
16Povazska BystricaTrnava1 : 2

1/8-finals
1LipanyMyjava2 : 1
2SkalicaKomarno2 : 0
3Spisska Nova VesDun. Streda0 : 3
4RuzomberokPohronie2 : 0
5Slovan BratislavaZilina
6Z. Moravce-VrablePodbrezova1 : 3
7Devinska N. VesMichalovce0 : 3
8KosiceTrnava2 : 3

Quarter-finals
1LipanySkalica
2Dun. StredaRuzomberok
3TBD #5TBD #6
4MichalovceTrnava

Next matches
28.02.24 Slovan Bratislava - Žilina
28.02.24 DAC Dunajská Streda - Ružomberok
28.02.24 Odeva Lipany - Skalica

Latest results
03.02.24 MFK Košice - Spartak Trnava 2:3
29.11.23 Ružomberok - Pohronie 2:0
18.11.23 Slovan Galanta - Slovan Bratislava 0:3
17.11.23 Zlaté Moravce-Vrable - Podbrezová 1:3
08.11.23 Skalica - Komárno 2:0
08.11.23 Odeva Lipany - Spartak Myjava 2:1 penalties
08.11.23 Lokomotíva Devínska Nová Ves - Zemplín Michalovce 0:3
07.11.23 Spišská Nová Ves - DAC Dunajská Streda 0:3
01.11.23 Považská Bystrica - Spartak Trnava 1:2
25.10.23 Ružomberok - Tatran Liptovský Mikuláš 2:1 penalties