Draw

2023/24

1/128-finals
1FK MykolaivFazenda6 : 1
2ByeBukovyna
3Nyva VinnytsyaBye
4ByeAhrobiznes Volochysk
8ByeZhytomyr
16ByeDnipro-1
17Skala 1911Bye
18ByeKhust
19Podillya KhmelnytskyiBye
20ByeNyva Ternopil
24ByeRukh Lviv
32ByeOleksandriya
33ZvyagelBye
34ByeChaika
35Sturm IvankivUCSA1 : 2
36ByeNyva Buzova
40ByeObolon
48ByeDyn. Kyiv
49TrostyanetsBye
50ByeReal Pharma
51Hirnyk-SportBye
52ByeSC Poltava
56ByeMetalist 1925
64ByeVorskla Poltava
65InhuletsBye
66ByeMFC Metalurh
67ViktoriaBye
68ByeDruzhba Myrivka
72ByeLNZ Cherkasy
80ByeMinaj
81PrykarpattyaBye
82ByeKarpaty Lviv
83Metalist KharkivBye
84ByeEpitsentr
88ByeVeres-Rivne
96ByeShakhtar Donetsk
97Lokomotyv KyivBye
98ByeDinaz Vyshgorod
99FC ChernihivBye
100ByeLivyi Bereg
104ByeCh. Odessa
112ByeKryvbas
113Olympia SavyntsiKudrivka0 : 1
114ByeKremin
115VAST MykolaivBye
116ByeFSC Mariupol
120ByeKolos Kovalivka
128ByeFK Zorya Luhansk

1/64-finals
1FK MykolaivBukovyna1 : 0
2Nyva VinnytsyaAhrobiznes Volochysk0 : 1
4ByeZhytomyr
8ByeDnipro-1
9Skala 1911Khust5 : 2
10Podillya KhmelnytskyiNyva Ternopil0 : 1
12ByeRukh Lviv
16ByeOleksandriya
17ZvyagelChaika5 : 0
18UCSANyva Buzova2 : 1
20ByeObolon
24ByeDyn. Kyiv
25TrostyanetsReal Pharma3 : 0
26Hirnyk-SportSC Poltava1 : 0
28ByeMetalist 1925
32ByeVorskla Poltava
33InhuletsMFC Metalurh4 : 3
34ViktoriaDruzhba Myrivka2 : 1
36ByeLNZ Cherkasy
40ByeMinaj
41PrykarpattyaKarpaty Lviv2 : 1
42Metalist KharkivEpitsentr1 : 2
44ByeVeres-Rivne
48ByeShakhtar Donetsk
49Lokomotyv KyivDinaz Vyshgorod1 : 0
50FC ChernihivLivyi Bereg1 : 2
52ByeCh. Odessa
56ByeKryvbas
57KudrivkaKremin3 : 0
58VAST MykolaivFSC Mariupol2 : 5
60ByeKolos Kovalivka
64ByeFK Zorya Luhansk

1/32-finals
1FK MykolaivAhrobiznes Volochysk1 : 3
2ByeZhytomyr
4ByeDnipro-1
5Skala 1911Nyva Ternopil2 : 1
6ByeRukh Lviv
8ByeOleksandriya
9ZvyagelUCSA4 : 0
10ByeObolon
12ByeDyn. Kyiv
13TrostyanetsHirnyk-Sport1 : 2
14ByeMetalist 1925
16ByeVorskla Poltava
17InhuletsViktoria0 : 1
18ByeLNZ Cherkasy
20ByeMinaj
21PrykarpattyaEpitsentr1 : 2
22ByeVeres-Rivne
24ByeShakhtar Donetsk
25Lokomotyv KyivLivyi Bereg0 : 2
26ByeCh. Odessa
28ByeKryvbas
29KudrivkaFSC Mariupol2 : 3
30ByeKolos Kovalivka
32ByeFK Zorya Luhansk

1/16-finals
1Ahrobiznes VolochyskZhytomyr0 : 2
2ByeDnipro-1
3Skala 1911Rukh Lviv0 : 2
4ByeOleksandriya
5ZvyagelObolon0 : 1
6ByeDyn. Kyiv
7Hirnyk-SportMetalist 19251 : 3
8ByeVorskla Poltava
9ViktoriaLNZ Cherkasy1 : 0
10ByeMinaj
11EpitsentrVeres-Rivne1 : 3
12ByeShakhtar Donetsk
13Livyi BeregCh. Odessa1 : 2
14ByeKryvbas
15FSC MariupolKolos Kovalivka3 : 2
16ByeFK Zorya Luhansk

1/8-finals
1ZhytomyrDnipro-12 : 1
2Rukh LvivOleksandriya0 : 1
3ObolonDyn. Kyiv1 : 0
4Metalist 1925Vorskla Poltava0 : 3
5ViktoriaMinaj1 : 0
6Veres-RivneShakhtar Donetsk0 : 3
7Ch. OdessaKryvbas2 : 1
8FSC MariupolFK Zorya Luhansk0 : 1

Quarter-finals
1ZhytomyrOleksandriya1 : 0
2ObolonVorskla Poltava0 : 3
3ViktoriaShakhtar Donetsk0 : 3
4Ch. OdessaFK Zorya Luhansk4 : 1

Semi-finals
1ZhytomyrVorskla Poltava
2Shakhtar DonetskCh. Odessa

Final
1TBD #1TBD #2


Latest results
02.11.23 Obolon - Vorskla Poltava 0:3
02.11.23 Polissya Zhytomyr - Oleksandriya 1:0 penalties
01.11.23 Chornomorets Odesa - Zorya Luhansk 4:1
30.10.23 Viktoriya Sumy - Shakhtar Donetsk 0:3
12.10.23 FSC Mariupol - Zorya Luhansk 0:1
27.09.23 Metalist 1925 - Vorskla Poltava 0:3
27.09.23 Chornomorets Odesa - Kryvbas 2:1
27.09.23 Obolon - Dynamo Kyiv 1:0
27.09.23 Polissya Zhytomyr - Dnipro-1 2:1 penalties
27.09.23 Viktoriya Sumy - Mynai 1:0